Poświęcił remizę o. Stanisław Jaromi z zakonu Ojców Franciszkanów w Krakowie, były strażak OSP Skołoszów (autor:  Zdzisław Wójcik)
Wielka feta w Skołoszowie
Druhowie z OSP w Skołoszowie (gm. Radymno, woj. podkarpackie) uczcili 100-lecie założenia straży odremontowaniem remizy i nadaniem jej imienia.

W kościele pw. Miłosierdzia Bożego została odprawiona msza św. koncelebrowana przez ks. Mariana Hofmana z Żurawicy. Ks. Marian Hofman podkreślił w homilii bezinteresowną służbę strażaków. W drodze z kościoła do remizy zaproszeni goście i strażacy złożyli kwiaty przed figurą św. Floriana, którą wznieśli strażacy i mieszkańcy wsi dla uczczenia jubileuszowego roku 2000.

 

Przed remizą powitał gości wójt gminy Radymno prezes ZOM-Gm. ZOSP RP w Radymnie Stanisław Ślęzak i przekazał prezesowi OSP Skołoszów Andrzejowi Jaromiemu puchar i pisemne podziękowanie za dotychczasową działalność. Następnie syn śp. płk. Andrzeja Bazanowskiego – Wacław wraz z prezesem Andrzejem Jaromim odsłonili tablicę upamiętniającą 100-lecie działalności OSP oraz informującej o nadaniu jednostce im. płk. poż. Andrzeja Bazanowskiego. 

 

Płk Andrzej Bazanowski urodził się 19 listopada 1912 r. w Pruchniku w powiecie jarosławskim. W latach 1951-1977 był komendantem wojewódzkim Straży Pożarnych w Rzeszowie, wybitnym dowódcą i wychowawcą.

 

Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 12/2010.
Obrazy
Poświęcił remizę o. Stanisław Jaromi z zakonu Ojców Franciszkanów w Krakowie, były strażak OSP Skołoszów  (fot.  Zdzisław Wójcik)

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry