Organizacja pracy

Początek nowego roku to dobry moment, by wyznaczyć sobie ważniejsze cele, jakie chcielibyśmy zrealizować w MDP.

/.../

Na temat spędzania czasu z MDP podczas zimy pisałem w numerze 1/2012 i 2/2012 „Strażaka”. Jednym z pomysłów, o którym wtedy nie wspominałem, jest zaangażowanie drużyny podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiem, że sporo MDP bierze udział nie tylko w zbiórce pieniędzy, ale również w organizacji różnego rodzaju festynów, pokazów z tym związanych, w pomoc przy licytacjach. Młodzież organizuje pokazy sprzętu pożarniczego oraz opowiada o zasadach udzielania pierwszej pomocy najmłodszym itp. 

/.../

Nie możemy zapomnieć o intensywnych przygotowaniach do eliminacji OTWP. Opiekunowie zawsze stają przed problemem związanym z przygotowaniem odpowiedniego zestawu pytań dla różnych grup wiekowych. Dlatego dobrze jest z odpowiednim wyprzedzeniem zająć się tym zagadnieniem.

/.../

Jeśli już poruszamy temat finansów, na początku roku należy przedstawić Zarządowi OSP potrzeby drużyny (na bieżący rok). Powinniśmy dokładnie przeanalizować i wskazać priorytety. Styczeń to czas składania wniosków na zakup umundurowania i sprzętu dla OSP. Można przy tej okazji spróbować zakupić mundurki MDP lub ubrania koszarowe dla drużyny. 

 

Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 1/2013.
Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry