Dobra tradycja
Ponad dwustu przedstawicieli lubuskich strażaków spotkało się w Gorzowie Wielkopolskim. Były podziękowania za dotychczasową ofiarną pracę i życzenia noworoczne.

Ponad dwustu przedstawicieli lubuskich strażaków spotkało się w Gorzowie Wielkopolskim. Były podziękowania za dotychczasową ofiarną pracę i życzenia noworoczne.
Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP Edward Fedko poinformował o planach zarządu na ten rok. Zebrani z zadowoleniem przyjęli wiadomość o dotacjach na zakup sprzętu i umundurowania. Prezes mówił też o kontaktach strażaków mieszkających po obu stronach granicy. Mają one znaczenie wobec czekającej nas integracji z Unią Europejską.
We wspomnianym spotkaniu uczestniczyli goście: poseł Jan Kochanowski, marszałek województwa lubuskiego Andrzej Bocheński, wicewojewoda Jolanta Fedak, zastępca lubuskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Stanisław Węsierski, wiceprezydent Gorzowa Mariusz Guzenda, przewodniczący rady miejskiej Jan Kaczanowski. Goszczono również przedstawiciela Berliner Feuerwehr Willa Welkischa, który od kilu lat współpracuje z Zarządem Powiatowym ZOSP RP w Gorzowie. Byli reprezentanci instytucji współpracujących ze strażami pożarnymi: Wojewódzkiego Funduszu Ochrony ?rodowiska i Gospodarki Wodnej, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa, Euroregionu Pro Europa Viadrina. Goście gratulowali zebranym dotychczasowych wyników w niesieniu pomocy innym i życzyli coraz lepszych warunków pracy.
Spotkanie uświetniły występy zespołów: "Giżynianki" z Giżyna w gminie Nowogródek Pomorski i "Kłodawianki" z Kłodawy w powiecie gorzowskim oraz występ solowy Macieja Bardena z Sulęcina. Lech Jakubowski zaprezentował niesamowite "Barwy ognia" w pracach plastycznych swych wychowanków.
Elżbieta Winnicka
Obrazy

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry