Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Świebodzinie Leszek Parandyk, komendant powiatowy PSP st. bryg. Zygmunt Rogowski i sekretarz ZOP Jerzy Wrzesień (autor: Anna Świtalska)
Powiat integruje
Współpraca Ochotniczej Straży Pożarnej w Świebodzinie z Państwową Strażą Pożarną przynosi wspaniałe rezultaty.

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Świebodzinie ma siedzibę w pomieszczeniach Komendy Powiatowej PSP. Ale nie tylko wspólne lokum łączy obie formacje pożarnicze. Jeszcze ważniejsze jest prowadzenie razem działań mających na celu podnoszenie na coraz wyższy poziom ochrony przeciwpożarowej w powiecie.

Budynek Komendy Powiatowej PSP w Świebodzinie, woj. lubuskie, jest duży i nowoczesny. Od 1999 roku, gdy w Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP utworzono oddziały powiatowe, ładny, duży pokój zajmuje w nim zarząd świebodzińskiego oddziału. – Nie uważam tego za łaskę, była taka możliwość, ustaliliśmy, że będziemy razem i jesteśmy – mówi komendant powiatowy PSP st. bryg. Zygmunt Rogowski. 

Biuro zarządu czynne jest dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki. Strażacy ochotnicy przyzwyczaili się, że w te dni zawsze tu kogoś zastaną, więc przyjeżdżają. Najczęściej dyżury pełnią prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Świebodzinie Leszek Parandyk i sekretarz Jerzy Wrzesień. Ktoś chce uzyskać informacje, poradzić się w sprawach działalności statutowej, ktoś inny złożyć wniosek na odznaczenie lub starać się o dofinansowanie na zakup sprzętu, a jeszcze inny, żeby pomóc mu napisać podanie lub wniosek. To najczęstsze sprawy, z jakimi przyjeżdżają druhowie.

 

Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 11/2012.

Obrazy
Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Świebodzinie Leszek Parandyk, komendant powiatowy PSP st. bryg. Zygmunt Rogowski i sekretarz ZOP Jerzy Wrzesień  (fot. Anna Świtalska)

Komentarze:

Powiat integruje
 
2012-11-23 18:25:42
JM
To prawda. Pisząc monografię dziejów OSP w woj. lubuskim wielokrotnie odwiedzałem jednostki OSP i budynek Komendy Powiatowej PSP w Świebodzinie - jest tam widoczna integracja działań i współpracy strażaków zawodowych i ochotników. W terenie usłyszałem wiele pozytywnych opinii o tej współpracy od prezesów i ochotników. Gratuluję! JM

Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry