Podziękowania dla zastępcy komendanta powiatowego PSP w Grójcu mł. bryg. Bogusława Sikorskiego za pomoc w przygotowaniu materiału. (Fot. mł. ogn. Andrzej Łysakowski – WSKR Warszawa)
Tragedia we mgle
12 października 2010 roku Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Grójcu otrzymało zawiadomienie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 70. Zgłoszenie brzmiało rutynowo...

12 października 2010 roku o godzinie 6.24 Pogotowie Ratunkowe powiadomiło Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Grójcu o wypadku samochodowym na drodze wojewódzkiej nr 707 na wysokości Nowego Miasta nad Pilicą. Zgłoszenie brzmiało rutynowo, „mamy wypadek samochodu dostawczego i ciężarówki, potrzebujemy pomocy strażaków”.

 

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano siły i środki Państwowej Straży Pożarnej SLRt oraz GCBA 5/40 z Komendy Powiatowej PSP w Grójcu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego Miasta nad Pilicą SLRt i GCBA 5/32, a także Ochotniczej Straży Pożarnej Żdżary GBA 2,5/16 i GLM. Siedzibę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Grójcu od miejsca wypadku dzieli ok. 35 km. Po zaalarmowaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście nad Pilicą (ok. 1 km od zdarzenia) dyżurujący na miejscu kierowca w oczekiwaniu na druhów wyprowadził dwa samochody. Gdy ruszyli do akcji, warunki atmosferyczne były fatalne, wczesna pora, świtało, temperatura bliska zera, mgła ograniczająca widoczność do ok. 50 metrów. Odcinek 1 km dzielący siedzibę OSP od miejsca zdarzenia pokonali błyskawicznie (nawierzchnia w dobrym stanie, prosty odcinek drogi po jednym pasie z poboczem w obu kierunkach, na którym rzadko dochodzi do wypadków samochodowych).

 

Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 11/2010.
Obrazy
Podziękowania dla zastępcy komendanta powiatowego PSP w Grójcu mł. bryg. Bogusława Sikorskiego za pomoc w przygotowaniu materiału. (Fot. mł. ogn. Andrzej Łysakowski – WSKR Warszawa)

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry