2012-09-25 12:49:51

Sieć trakcyjna ciągnęła samochód

Kierowca forda focusa spokojnie wjechał na skrzyżowanie. W pewnym momencie przód auta podniósł się do góry. Samochód wykonał salto i zatrzymał się do góry kołami.

Ten nieprawdopodobny wypadek miał miejsce na jednym skrzyżowań we Włodzimierzu w centralnej Rosji. Kierowca forda focusa spokojnie przejeżdżał przez skrzyżowanie ulic. Nagle przód auta podniósł się. Samochód stanął pionowo, po czym przewrócił się i dachował. Nietypowe zdarzenie zostało nagrane przez videorejestrator umieszczony w aucie, które stało na czerwonym świetle.

Okazuje się, że kilka chwil wcześniej przez skrzyżowanie przejeżdżał tir. Ogromne auto zaczepiło o sieć trakcyjną linii trolejbusowej. Kierowca pojazdu zatrzymał się i kijem ściągnął przerwane przewody, które utknęły na przyczepie. Później ciężarówka spokojnie odjechała.

Tą samą trasą podążał kierowca forda focusa. Mężczyzna nie zwrócił uwagi na leżącą na jezdni zerwaną trakcję. Koła auta zaplątały się w liny, a samochód przekoziołkował, puszczony jak z procy.

Wypadek wyglądał groźnie, bo linie mogły wciąż być pod wysokim napięciem. Kierowca forda ma złamaną rękę i żebra, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

nasygnale.plnewsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry