Doszczętnie zniszczony samochód

W miejscowości Smoszew (woj. wielkopolskie) doszło do wypadku auta osobowego. Strażacy użyli sprzętu hydraulicznego, by ewakuować rannego.

Jedna osoba poszkodowana i doszczętnie zniszczony samochód to bilans wypadku do którego doszło w poniedziałek 24 września 2012 roku w miejscowości Smoszew na trasie Krotoszyn Ostrów Wlkp. - informuje KG PSP na swojej stronie internetowej.

Zgłoszenie do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 7:08. Dyspozytor do miejsca wypadku wysłał samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz dwa samochody ( techniczny i gaśniczy ) z OSP Biadki.

Do wypadku pojechała także karetka Pogotowia Ratunkowego i Policja. Po dojechaniu do miejsca zdarzenia ratownicy ustalili, że samochód osobowy wypadł z drogi, leży na lewym boku w rowie, a podwoziem opiera się o drzewo. Wewnątrz rozbitego pojazdu uwięziona jest jedna osoba. Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego odcięli dach pojazdu, rozepchnęli boki samochodu umożliwiając tym samym dotarcie do poszkodowanego i jego ewakuacje na zewnątrz pojazdu.

Po wyewakuowaniu na zewnątrz poszkodowanym zajął się zespół Ratownictwa Medycznego i po zaopatrzeniu został przetransportowany do krotoszyńskiego szpitala.

 

KG PSPnewsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry