Zderzenie z udziałem ciężarówek

Blisko 7 godzin trwało usuwanie skutków wypadku drogowego do jakiego doszło 18 września na ul. Starachowickiej w Wąchocku.

O godzinie 10:26 starachowiccy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów ciężarowych - informuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej na swojej stronie internetowej. Na miejsce udały się 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej ze Starachowic. Po dojeździe stwierdzono, że w wypadku drogowym brały udział dwa samochody osobowe i dwa ciężarowe. Samochód osobowy - Citroen Berlingo i Mercedes ML320 oraz samochody ciężarowe: DAF i Renault. Samochodami podróżowali jedynie kierowcy. Droga krajowa K-42 została zablokowana przez biorące udział w wypadku samochody.

Początkowe działania strażaków skupiły się na udzieleniu pomocy poszkodowanym. Kierowcę Mercedesa po wydobyciu z pojazdu natychmiast karetką pogotowia przewieziono do szpitala w Starachowicach. Podobnie było z kierowcą samochodu ciężarowego Renault. Jednak w tym przypadku strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, by uwolnić poszkodowanego ze zmiażdżonej kabiny. Na miejscu strażacy udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i przekazali do kolejnej przybyłej na miejsce karetki pogotowia ratunkowego.

Pozostali dwaj kierowcy samodzielnie opuścili swoje pojazdy. Kierowcę z samochodu Citroen z niewielkimi obrażeniami przetransportowała do szpitala kolejna karetka pogotowia. W tym czasie policja zajęła się zabezpieczeniem drogi krajowej K-42, wyznaczyła objazdy i kierowała ruchem. Natomiast strażacy z JRG Starachowice i OSP Wąchock odłączyli akumulatory w pojazdach, zakręcili butlę z gazem w Mercedesie oraz posypali sorbentem plamy oleju rozlane na jezdniach.

W trakcie prowadzonych działań kierowca z samochodu DAF zaczął uskarżać się na złe samopoczucie i na miejsce zadysponowano dodatkowy zespół ratownictwa medycznego.

Po zakończeniu działań grupy dochodzeniowej Policji przystąpiono do usunięcia samochodów osobowych z jezdni na pobliski parking. Samochód ciężarowy (betonomieszarka) został usunięty i zabrany przez ciężki samochód pomocy drogowej zadysponowany przez właściciela pojazdu.

W trakcie prowadzonych działań na miejsce zdarzenia właściciel pojazdu DAF zadysponował koparkę i samochód ciężarowy celem przeładowania ładunku (23 tony piachu), oraz dźwig i samochód ciężarowy do transportu specjalistycznego celem załadowania i zabrania z miejsca zdarzenia zestawu DAF. Przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zadysponował na miejsce pracowników, którzy uprzątnęli pozostałości po wypadku drogowym. W działaniach brało udział 6 zastępów Straży Pożarnej, w tym Ochotnicza Straż Pożarna z Wąchocka - 21 ratowników.

 

www.straz.gov.plnewsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry