Zawalił się komin

W Drewnicy (woj. pomorskie) podczas prowadzenia prac budowlanych w budynku jednorodzinnym doszło do zawalenia się komina - czytamy na stronie internetowej KG PSP.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek około godz. 11.40 w trakcie trwania inspekcji gotowości operacyjnej miejscowej jednostki OSP, prowadzonej przez zespół z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Gdańskim. Zespół inspekcyjny oraz OSP Drewnica (poza KSRG) dotarły na miejsce po zaledwie 3 minutach.

Część murowanego komina przygniotła jedną z osób prowadzących prace do konstrukcji dachowej. Mężczyzna znajdował się na wysokości około 3 metrów od podłogi poddasza, był przytomny, ale miał trudności z oddychaniem. Przy pomocy stalowych szyn oraz drewnianych belek zabezpieczono prowizorycznie komin przed jego dalszym przemieszczaniem tak, aby umożliwić poszkodowanemu oddychanie. Następnie na poddaszu budynku zbudowano rusztowanie budowlane i po dotarciu na miejsce większej liczby ratowników przemieszczono fragment komina, co pozwoliło na wydobycie rannego i udzielenie mu pomocy przez zespół ratownictwa medycznego. Rozbiórki fragmentu komina strażacy dokonali za pomocą młota elektrycznego. Okoliczności zdarzenia bada Policja oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

 

KG PSP

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry