Przedstawiciele władz samorządowych gmin Niechanowo i Trzemeszno, OSP Niechanowo i Trzemeszno oraz KP PSP w Gnieźnie i ZOP ZOSP RP w Gnieźnie przy przekazanych pojazdach (Fot. Piotr Dzięcielak)
Samochody operacyjne dla OSP
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbyło się przekazanie ochotniczym strażom pożarnym dwóch samochodów operacyjnych.

Wielkopolski komendant wojewódzki PSP w ramach współpracy pomiędzy PSP i OSP przekazał OSP w Niechanowie i Trzemesznie włączonym do KSRG (obie z pow. gnieźnieńskiego, woj. wielkopolskie) samochody operacyjne opel astra. Pojazdy pełniły dotąd służbę w KP PSP w Gnieźnie i Chodzieży. Wcześniej samochód operacyjny opel vectra z gnieźnieńskiej KP PSP przekazano do OSP KSRG w Witkowie.

Kluczyki do samochodów wręczył nowym właścicielom komendant powiatowy PSP w Gnieźnie mł. bryg. Marek Wegner. Przedstawiciele władz samorządowych podziękowali za przekazanie pojazdów, które wobec rosnących zadań oraz liczby podejmowanych przez OSP interwencji wzmocnią ich potencjał operacyjny.

OSP, do których trafiły samochody, położone są przy ruchliwych szlakach komunikacyjnych na terenie powiatu gnieźnieńskiego – drodze krajowej nr 15, na odcinku stanowiącym łącznik pomiędzy autostradami A1 i A2, drodze ekspresowej S5 (OSP Trzemeszno) oraz drodze wojewódzkiej nr 260 stanowiącej dojazd do największego w Wielkopolsce ośrodka wypoczynkowego w Skorzęcinie, a także do wojskowej bazy lotniczej w Powidzu (OSP Witkowo i Niechanowo). 

OSP Trzemeszno, Witkowo i Niechanowo należą do najczęściej interweniujących OSP na terenie powiatu. Średnia liczba ich wyjazdów w latach 2007–2011 wynosiła odpowiednio 166, 104 i 91 w roku. 
Obrazy
Przedstawiciele władz samorządowych gmin Niechanowo i Trzemeszno, OSP Niechanowo i Trzemeszno oraz KP PSP w Gnieźnie i ZOP ZOSP RP w Gnieźnie przy przekazanych pojazdach (Fot. Piotr Dzięcielak)

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry