2017-08-16 12:04:07
Biegaj z OSP
Biegaj z OSP to inicjatywa, której pomysłodawcami są dwaj druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiszewicach, Roman Szmyt – Naczelnik OSP i Damian Mikołajczyk – członek Zarządu OSP.

W OSP Janiszewice jest wielu druhów którzy często biorą udział w różnego rodzaju imprezach biegowych występując jako drużyna OSP Janiszewice. W 2016 roku druhowie postanowili sami zorganizować dwa biegi. Pierwszy to „Bieg Świętojański” odbywający się w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania „Podkowa”, Gminą Zduńska Wola, Stajnią Gajewniki i wieloma okolicznymi przedsiębiorcami. Drugi to „Bieg 5 mil po Gminie Zduńska Wola” organizowany przy wsparciu finansowym Gminy oraz okolicznych przedsiębiorstw. W 2016 roku na „Bieg 5 mil po Gminie Zduńska Wola” sołectwo Janiszewice pozyskało dodatkowo grant z budżetu województwa łódzkiego. W tym roku odbywa się druga edycja tych imprez i spotyka się z większym zainteresowaniem ze strony uczestników biegów, ale i sponsorów.

Bieg Świętojański to bieg z przeszkodami, gdzie uczestnicy biegu mają do pokonania trasę ok. 6 km po terenie stajni Gajewniki, biegnąc po parkurze i innych przeszkodach przeznaczonych do sportów konnych. Na trasie uczestnicy spotkają również kontener z wodą, ścianę strażacką, zasieki, przenoszenie worków z piaskiem, a przed linią mety na zmęczonych biegaczy czekają rugbiści, którzy utrudniają ukończenie zawodów. W tym roku po raz pierwszy odbył się również bieg dla dzieci. Wszyscy uczestnicy – w wieku od 5 do 12 lat – po raz pierwszy mogli rywalizować z rówieśnikami na trasie z przeszkodami. Na najmłodszych czekało m.in. czołganie pod wozem, bieg w workach, równoważnia oraz duża „wodna zjeżdżalnia”. Oczywiście nie mogło zabraknąć dla wszystkich pamiątkowych medali oraz nagród rzeczowych za ukończenie biegu.

Bieg 5 mil po Gminie Zduńska Wola to bieg bez przeszkód. Trasa biegu jest głównie asfaltowa, a 5-milowa trasa bez wątpienia spodoba się zarówno doświadczonym długodystansowcom jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. W tym roku bieg odbędzie się 17 września. Chętni mogą zapisywać się do 10. września, a wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.biegajzosp.pl.

Do udziału w biegach zapraszamy w szczególności drużyny OSP z terenu całego kraju. Dla chętnych drużyn pomożemy w zorganizowaniu ewentualnego noclegu oraz zorganizujemy spotkanie integracyjne.

 
Obrazy
przesu
przesu

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry