Manewry na zalewie

Strażacy zawodowi i ochotnicy doskonalili działania związane z zagrożeniem powodziowym - informuje Komenda Powiatowa PSP w Starachowicach.

21 czerwca 2017 roku na zalewie Lubianka w Starachowicach przeprowadzono ćwiczenia przygotowujące siły i środki Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego do usuwania skutków powodzi. W działaniach udział wzięły zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej ze Starachowic oraz z JRG nr I z Ostrowca Świętokrzyskiego, a także ochotnicze straże pożarne z powiatu starachowickiego (OSP Brody, OSP Wąchock i OSP Pawłów) i ostrowieckiego (OSP Waśniów, OSP Kunów i OSP Bodzechów).

W trakcie manewrów przećwiczono epizody dotyczące: ewakuacji ludności za pomocą łodzi, wypompowywania wody z zalanych terenów za pomocą pomp dużej wydajności oraz podwyższania i umacniania wałów przeciwpowodziowych.

Organizatorem ćwiczeń byli funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. W manewrach udział wzięło pięćdziesięciu pięciu strażaków. W czasie działań sprawdzono mobilność specjalistycznego sprzętu z powiatów starachowickiego i ostrowieckiego, czas dysponowania sił i środków oraz gotowość operacyjną plutonów wchodzących w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry