2017-06-01 00:19:42

Kolejne umowy na zakup sprzętu

Podlaskie jednostki OSP otrzymają nowy sprzęt - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Czterdzieści kolejnych umów z samorządami na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla OSP podpisał 24 maja Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i Członek Zarządu Województwa Stefan Krajowski. W Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łomży stawili się samorządowcy czterdziestu gmin z powiatów: łomżyńskiego, monieckiego, wysokomazowieckiego, kolneńskiego, zambrowskiego i grajewskiego . Niektórym z nich towarzyszyli komendanci gminnych bądź powiatowych jednostek OSP.
 
Dotacja z budżetu województwa na zakup sprzętu OSP przyznawana jest po raz dziewiąty. W tym roku jest to kwota 400 tys. zł, czyli dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym – powiedział marszałek Jerzy Leszczyński.
Co roku staramy się, aby pieniądze dla Ochotniczych Straży znalazły się w budżecie województwa. I co roku staramy się, by było ich coraz więcej – dodał członek zarządu Stefan Krajewski.
 
W 2017 r. wnioski o dofinansowanie zakupu sprzętu złożyło 101 gmin. Pula dofinansowania wyniosła 400 tys. zł. Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.
 
23 maja w Białymstoku podpisano 37 umów, kolejne 40 zostało sfinalizowanych dzień później w Łomży. A 25 maja w Serwach podpisane zostały ostatnie 24 umowy, z powiatów: augustowskiego, sejneńskiego, suwalskiego i sokólskiego.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry