2017-05-17 00:42:43

Kolejny pożar odpadów

Kolejny raz doszło do pożaru odpadów w firmie, zlokalizowanej w Opalenicy przy ulicy Przemysłowej - informuje Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu.

Do zdarzenia doszło 11 maja bieżącego roku, tuż przed godziną 10. Ogień pojawił się na pryzmie odpadów o średnicy około pięćdziesięciu metrów i pięciu metrach wysokości. Po wpłynięciu zgłoszenia do straży pożarnej na miejsce pożaru zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze z miejscowej jednostki OSP Opalenica, jeden zastęp z OSP Wojnowice oraz jeden zastęp z JRG Nowy Tomyśl.

W celu podjęcia skutecznej i bezpiecznej akcji gaśniczej zaszła potrzeba wyłączenia napowietrznej linii energetycznej, przechodzącej nad pryzmą tworzyw sztucznych
Efektywne działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone straż pożarną, wsparte firmowymi ładowaczami czołowymi, dało oczekiwane rezultaty. Ogień udało się stosunkowo szybko opanować i ograniczyć rozprzestrzenianie tylko do powierzchni około dwudziestu metrów kwadratowych.
Ostatni zastęp gaśniczy zjechał z terenu objętego pożarem po trzech i pół godzinach działań. Ustalaniem okoliczności powstania pożaru zajęła się Policja.

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry