2017-05-01 22:22:02

Ścigali się po schodach PKiN

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, zostały przeprowadzone Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach "Wieżowiec 2017".

Zawody, które rozegrano 22 kwietnia br., polegały na biegu dwuosobowych drużyn na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki w pełnym umundurowaniu typu nomex z maską twarzową oraz aparatem ochrony dróg oddechowych - informuje Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Zawodnicy mieli do pokonania około 770 schodów z metą na wysokości 114 metrów na poziomie tarasu widokowego PKIN.

Zawody rozgrywano w czterech kategoriach: Państwowa Straż Pożarna, Państwowa Straż Pożarna 70+, Pary mieszane MIX i Ochotnicze Straże Pożarne.

Równolegle z rywalizacją sportową w ramach zawodów "Wieżowiec 2017" przed wejściem głównym do PKiN miał miejsce piknik edukacyjny dla dzieci i młodzieży szkolnej.

W kategorii Państwowa Straż Pożarna I miejsce zdobyła drużyna SGSP 1 przed KW PSP Gdańsk i KM PSP Warszawa Team Warszawa.
Wśród strażaków zawodowych 70+ najlepsza okazała się reprezentacja KW PSP Katowice. Drugie miejsce przypadło KP PSP Ostrołęka, trzecie - KW PSP Gdańsk.
Wśród drużyn mieszanych zdecydowanie prowadziła KM PSP Warszawa Team Warszawa. Na drugim miejscu znaleźli się reprezentanci KP PSP Wołów. Na podium znalazła się jeszcze Grupa Sportowa OSP Milanówek.
Najlepszą drużyną reprezentującą OSP okazała się OSP Wojciechów. Za nimi znalazły się OSP Pleśna i OSP Tczew.

Wyniki Mistrzostw Polski Strażaków w Biegu po Schodach "Wieżowiec 2017" - plik pdf

 

www.straz.pl

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry