2017-04-20 01:11:29

Pożar surowców wtórnych

Pożar surowców wtórnych Zaledwie świebodzińscy strażacy ugasili pożar traw, już musieli jechać, by gasić ogień przy skupie złomu.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie, powracający z interwencji przy pożarze traw i gałęzi na nieużytkach strażacy zostali wezwani do pożaru przy skupie złomu przy ulicy Poznańskiej. Niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia.

Okazało się, że pali się część hałdy surowców wtórnych w postaci foliowych worków wypełnionych plastikowymi odpadami i makulaturą oraz maszyna do sortowania odpadów.

Początkowo działania skoncentrowane zostały na obronie znajdującego się w bezpośredniej odległości od pożaru obiektu oraz na niedopuszczeniu do rozprzestrzenienia się ognia w głąb składowiska.

Biorąc pod uwagę doświadczenia w likwidacji tego typu pożarów oraz warunki atmosferyczne (silne porywy wiatru) do pożaru zadysponowano do pomocy doświadczone jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych (Dąbrówka Wlkp., Lubrza, Jemiołów, Rusinów, Rzeczyca i Szczaniec).
Działania, wraz z dogaszaniem, trwały blisko sześć godzin. Ustaleniem przyczyn pojawienia się ognia zajęła się policja.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry