2017-04-14 10:00:00
fot. archiwum OSP Lotyń
FLORIANY: OSP Lotyń
OSP Lotyń została nominowana w kategorii współpraca zagraniczna.

W konkursie FLORIANY OSP Lotyń (woj. wielkopolskie) została nominowana w kategorii współpraca zagraniczna za działania związane z wspólnymi ćwiczeniami polsko-niemieckimi strażaków ochotników z OSP Lotyń, Łubowo, Okonek, Stockelsdorf, i Mori. Jednostki te nie po raz pierwszy współpracują ze sobą, co owocuje podniesieniem ich kwalifikacji ratowniczych. Strażacy mogli poznać zasady działania ratowniczego w Niemczech i wykorzystać niektóre rozwiązania u siebie. Wspólne imprezy integracyjne zacieśniają więzy między jednostkami, a konieczność „dogadania się” bez tłumacza podnosi znajomość języka kolegów z zaprzyjaźnionych jednostek.
Projekt zrealizowany samodzielnie przez OSP Lotyń

Jednostka z Lotynia za dwa lata będzie świętować 70-lecie swojego istnienia. Od lat 80. ubiegłego wieku istnieje tu młodzieżowa drużyna pożarnicza. W 2000 roku siedzibę OSP odwiedził słynny reżyser Andrzej Wajda. Jego wizyta była dobrą wróżbą, bo rok później strażacy otrzymali nowy wóz bojowy. Od 15 lat jednostka z Lotynia wchodzi w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W 1999 r. rozpoczęła współpracę z niemiecką gminą Stockelsdorf.

Na stronie internetowej OSP Lotyń pojawiają się przeróżne informacje o działaniach strażaków ochotników - o eliminacjach OTWP, szkoleniach, wyjazdach MDP.

 

www.osplotyn.pl

www.facebook.com/OchotniczaStrazPozarnaWLotyniu

 
Obrazy
fot. archiwum OSP Lotyń
fot. archiwum OSP Lotyń
fot. archiwum OSP Lotyń
fot. archiwum OSP Lotyń

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry