Akcja na szczycie góry

Strażacy ruszyli do walki z pożarem, który wybuchł w trudno dostępnym miejscu.

Jak informuje Komenda Powiatowa PSP w Ostródzie, 30 marca kilkanaście minut po godzinie 11:00 do płonącego budynku zadysponowane zostały z ostródzkiej jednostki ratowniczo-gaśniczej dwa wozy bojowe (gaśniczy i rozpoznawczy). Osoba zgłaszająca pożar poinformowała, że w miejscowości Wygoda, na wzgórzu byłego wyciągu narciarskiego pali się prawdopodobnie domek letniskowy.

 

Do akcji gaśniczej zadysponowane zostały również okoliczne ochotnicze straże pożarne. W trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia dyżurny operacyjny uzyskał informację, że budynek prawdopodobnie jest niezamieszkany i że dojazd do pożaru może być utrudniony.

 

Na miejscu akcji okazało się, że pali się pustostan na szczycie wzgórza. Dojazd w pobliże obiektu był niemożliwy dla samochodów gaśniczych. Do budynku wiodła jedynie gruntowa droga przez las o bardzo dużym kącie nachylenia.

Dowódca akcji podjął decyzję o rozwinięciu gaśniczej linii wężowej w górę. Węże zostały rozwinięte na odległość ponad ośmiuset metrów. Płonący budynek był opustoszały i w czasie pożaru nikt w nim nie przebywał. Ogień udało się ugasić, następnie zagrażające bezpieczeństwu elementy budynku zostały wyburzone, a pogorzelisko dogaszone.

Jak podkreślono w komunikacie, nietypowa akcja gaśnicza na długo zapadnie w pamięci strażaków.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry