2017-04-05 09:55:00

Uratowali mieszkankę bloku

Pożar spowodował m.in. silne zadymienie. Wystraszona lokatorka uciekła na balkon - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy.

27 marca bieżącego roku. o godz. 8.25 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Słupcy otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania na czwartym piętrze budynku wielorodzinnego w Słupcy. Z uzyskanych informacji wynikało, że na balkonie przebywa uwięziona osoba.

Na miejsce zostały wysłane zastępy strażackie z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej PSP ze Słupcy oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Piotrowic, Gółkowa i Strzałkowa. Strażacy na miejscu zastali płonące mieszkania oraz bardzo duże zadymienie pomieszczeń. Na balkonie przebywała wystraszona lokatorka.

Jedna rota pracując w sprzęcie ochrony dróg oddechowych udała się klatką schodową do środka z linią gaśniczą.
Do poszkodowanej przedostał się strażak, podając jej ze swojej maski powietrze. Równolegle przeprowadzono ewakuację czternastu lokatorów z poszczególnych mieszkań.

Rozpoczęto akcję gaśniczą wewnątrz obiektu oraz z podnośnika hydraulicznego. Kobietę przy użyciu wysięgnika przetransportowano na dół i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Zdecydowano o jej przewiezieniu do szpitala.

Po ugaszeniu pożaru dokonano przeszukania pomieszczeń. Na szczęście nikogo nie znaleziono. Strażacy wynieśli na zewnątrz butlę gazową oraz przy użyciu kamery termowizyjnej zmierzyli temperaturę pomieszczeń. Nie stwierdzili zagrożeń. Używając wentylatora oddymiono pomieszczenia i klatkę schodową.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyło osiem zastępów straży pożarnej i dwudziestu strażaków.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry