Pożar słomy

Paliła się sterta o wymiarach długości piętnastu metrów i wysokości czterech metrów - informuje KP PSP w Jędrzejowie.

25 marca po godzinie 3.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie otrzymało informację o pożarze słomy w miejscowości Żarczyce Małe - czytamy w komunikacie jędrzejowskiej komendy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej z Węgleszyna stwierdzono pożar bali słomy, składowanych na polu przy lesie. Pożarem objęta była cała sterta o wymiarach 15x4x4 m. Nie było osób poszkodowanych.

Teren działań zabezpieczono i oświetlono, podano jeden prąd wody z szybkiego natarcia w obronie lasu i jeden prąd wody na stertę od strony lasu.
Po przybyciu kolejnych zastępów, podano dodatkowo trzy prądy w natarciu co wpłynęło na stłumienie ognia i spowalniało proces palenia.
Kierujący działaniami ratowniczymi zadecydował o zadysponowaniu wozu bojowego GCBM 25/16 celem zaopatrzenia wodnego przy pracach związanych z rozwożeniem i dogaszaniem nadpalonych balotów. Natomiast właściciel zorganizował dwa ciągniki z ładowaczem czołowym typ TUR oraz ładowarkę teleskopową do rozwożenia nadpalonej słomy.

W trakcie działań na miejsce przybył pracownik Urzędu Miasta i Gminy Małogoszcz, który na polecenie burmistrza dostarczył ciepły posiłek ratownikom pracującym przy zdarzeniu. Policja zajęła się prowadzeniem czynności dochodzeniowych.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry