Ogień w budynku wielorodzinnym

Pożar szybko przeniósł się na drewniane poddasze budynku gdzie znajdowało się mieszkanie oraz strych.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Braniewie 24 marca około godz. 13:00 przyjął zgłoszenie o pożarze mieszkania przy Alei Wojska Polskiego.

 

Po dojeździe na miejsce pożaru pierwszych strażackich zastępów okazało się, że ogniem objęta była część mieszkania na pierwszym piętrze oraz drewniany taras. Pożar szybko przeniósł się na drewniane poddasze budynku, gdzie znajdowało się mieszkanie oraz strych.

 

Ratownicy prowadzili działania zarówno wewnątrz budynku, gasząc pożar w mieszkaniach i na strychu, oraz z zewnątrz, gdzie do działań gaśniczych wykorzystano podnośnik hydrauliczny i autodrabinę. Jedna osoba, która narażona była na działanie dymów i gazów pożarowych, została przewieziona do szpitala. Pozostali lokatorzy budynku nie odnieśli obrażeń.

 

Na czas prowadzenia działań ratowniczo–gaśniczych policjanci wstrzymali ruch na drodze miejskiej. Z uwagi na silne zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Wykorzystali też sprzęt burzący i kamery termowizyjne, aby dotrzeć do ukrytych zarzewi pożaru.

W części konstrukcji budynku przeprowadzono prace rozbiórkowe a spalone elementy konstrukcyjne oraz rzeczy usunięto na zewnątrz. Wyposażenie mieszkań, którego nie zniszczył pożar, zostało przeniesione do garaży.

 

W akcji uczestniczyło dziewięć pojazdów pożarniczych z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, Wojskowej Straży Pożarnej oraz jednostek OSP: Braniewo, Frombork, Lipowina. Łącznie na miejscu obecnych było trzydziestu jeden strażaków. Na miejsce pożaru przybyła burmistrz Miasta Braniewa Monika Trzcińska. Działania gaśnicze zakończono po około czterech godzinach.

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry