Fot. Agnieszka Boruszkowska
Wakacje z MDP
Nie jest łatwo znaleźć interesujący pomysł na zbiórkę. Dobrym i niewymagającym wielkich pieniędzy pomysłem może być przygotowanie wycieczki pieszej lub rowerowej.

Większość z nas, opiekunów, staje przed problemem organizacji spotkań z młodzieżową drużyną pożarniczą w czasie letnich wakacji. Najciekawszym rozwiązaniem jest wyjazd z drużyną na obóz szkoleniowo-wypoczynkowy. Jednak jak w ciekawy sposób zorganizować młodzieży czas, gdy nie ma takiej możliwości, co im zaproponować?

Nie jest łatwo znaleźć interesujący pomysł na zbiórkę. Co więcej, część młodzieży wyjeżdża z rodzicami lub na kolonie i opiekun staje przed problemem niekompletności drużyny. Najprościej byłoby zawiesić spotkania z MDP na czas wakacji i zaproponować kolejne dopiero we wrześniu. Ale nie o to przecież chodzi. Powinniśmy pamiętać o tym, że w domach pozostaje spora grupa młodych ludzi, którzy nie mają możliwości spędzenia wakacji w atrakcyjny sposób. Często nudzą się, spędzając czas przed telewizorem lub komputerem. Musimy przygotować dla nich jakiś alternatywny plan na lato.

 

Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 7/2012.
Obrazy
Fot. Agnieszka Boruszkowska

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry