Niebezpieczne e-maile
Korzystając z poczty elektronicznej, cały czas trzeba się mieć na baczności.

Choć obecnie komunikację w Internecie zdominowały media społecznościowe, to jednak poczta elektroniczna wciąż jest bardzo potrzebnym narzędziem. To dzięki niej możemy przesłać kontrahentom faktury i inne dokumenty. Niestety, przestępcy działający w globalnej sieci komputerowej też z niej korzystają, przesyłając nieświadomym odbiorcom spreparowane wiadomości. Oto kilka przykładów.
W styczniu na nasze skrzynki pocztowe mógł trafić list elektroniczny od cyberprzestępców podszywających się pod jedną z sieci telefonii komórkowej.

/.../

Z kolei na początku lutego mogliście dostać e-maila, rzekomo od firmy kurierskiej, z informacją o próbie doręczenia przesyłki. Już sama treść korespondencji powinna budzić podejrzenia, bo nie była poprawna gramatycznie.

/.../

Te ostanie działania są nieuczciwe, ale jednak dopuszczalne według prawa. Dlatego chcąc uniknąć kłopotów, należy zablokować u operatora obsługę SMS typu Premium. Natomiast użytkownicy komputerów i poczty elektronicznej powinni stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci, o których już pisałem, ale kilka przypomnę.

 
 
Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 3/2017.
Obrazy

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry