2017-03-24 00:58:16

Zderzenie z sarną

Strażacy udzielili pomocy osobom poszkodowanym w zderzeniu ze zwierzęciem - informuje Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu.

Zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło na krajowej DK 15 w miejscowości Perzyce dotarło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wieczorem 20 marca. Ze zgłoszenia wynikało, że poszkodowane zostały trzy osoby.

Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał na miejsce samochód ratownictwa technicznego i samochód gaśniczy z JRG PSP Krotoszyn oraz samochód ratownictwa technicznego i samochód gaśniczy OSP Zduny. Zabezpieczaniem rejonu zajęli się strażacy z OSP Krotoszyn, którzy przebywali na szkoleniu w swojej siedzibie.

Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił na miejscu zdarzenia, że doszło do zderzenia samochodu osobowego Opel Corsa z sarną. Samochodem podróżowały dwie osoby. Kierowca znajdował się poza pojazdem. Natomiast pasażerkę z wnętrza samochodu ewakuował do karetki Zespół Ratownictwa Medycznego.

Strażacy zabezpieczyli teren działania i udzielili poszkodowanym wsparcia psychicznego. Lekarz zdecydował o przewiezieniu pasażerki do krotoszyńskiego szpitala, natomiast kierowca odmówił pomocy medycznej i pozostał na miejscu. Przewożone osobówką zwierzęta – kot i pies zostały przekazane rodzinie kierowcy.
W uszkodzonym samochodzie odłączono akumulatory, a po czynnościach policji z jezdni usunięto pozostałości po zdarzeniu. Działania trwały godzinę i dziewiętnaście minut.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry