2017-03-23 00:26:32

Dym w budynku wielorodzinnym

“Niepozorny” pożar kanapy spowodował konieczność oddymienia całego budynku wielorodzinnego.

Jak informuje Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu, w piątek 17 marca bieżącego roku, około godziny 17 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu przyjął zgłoszenie o pożarze w wielorodzinnym budynku mieszkalnym przy ulicy Tysiąclecia w Nowym Tomyślu.

Na miejsce pożaru jako pierwsi dotarli strażacy z jednostki OSP Bukowiec, którzy w tym czasie zabezpieczali operacyjnie rejon działania w siedzibie JRG Nowy Tomyśl. Dodatkowo na miejsce pożaru zadysponowany został jeden zastęp z JRG Nowy Tomyśl, zaangażowany w gaszenie pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Boruja Kościelna oraz jeden zastęp z jednostki OSP Bolewice.

W momencie dotarcia ratowników ogień zajmował kanapę w jednym z pokoi, a kłęby dymu wypełniały mieszkanie oraz częściowo klatkę schodową. Wszyscy mieszkańcy budynku opuścili obiekt bezpiecznie i pomogli w ewakuacji małżeństwa z mieszkania, w którym powstał pożar.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu i wyniesieniu na zewnątrz spalonej kanapy oraz na oddymieniu całego budynku. Podtrutą kobietą i mężczyzną zajął się Zespół Ratownictwa Medycznego, który osoby dotknięte pożarem przetransportował do szpitala w Nowym Tomyślu.

W wyniku pożaru spaleniu uległa kanapa, a wnętrze mieszkania zostało okopcone dymami pożarowymi. Pożar powstał w wyniku nieostrożności podczas obsługi pieca kaflowego. Był to drugi pożar w tym samym lokalu mieszkalnym w ostatnich trzech latach.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry