Zaproszenie do zbiórki krwi

Kolejny raz strażacy zapraszają dorosłe osoby do oddawania cennej płynnej tkanki.

Ochotnicza Straż Pożarna w Koszycach Małych, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Koszycach Małych oraz Klub Honorowych Dawców Krwi im. Św. Floriana przy OSP Zakrzów zaprasza na kolejną Akcję Honorowego oddawania krwi.
Tym razem odbędzie się ona w niedzielę 19 marca 2017 r. w budynku miejscowej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych w godz. 8:00-12:00.

fot. OSP Koszyce Małe

Jest to coroczna już tradycyjna akcja poboru krwi, organizowana na wiosnę pod hasłem "Wiosna budzi się do życia",  która  od 2008 r. wpisała się w kalendarz działań strażaków z OSP Koszyc Małych. Tym razem wspólnie z uczniami i gronem pedagogicznym z miejscowej szkoły podstawowej oraz sympatykami Klubu HDK z OSP Zakrzów, gorąco zachęcamy do pozyskania ogromnej satysfakcji wypływającej ze świadomości, że być może Twoja krew uratuje życie innego człowieka.

To również sposób na zwiększenie poczucia własnego bezpieczeństwa i spokoju o bezpieczeństwo zdrowia i życia osób Wam najbliższych. W czasie trwania akcji HDK na terenie kompleksu szkoły uczniowie z patrolu medycznego pod okiem wykwalifikowanych ratowników będą uczyć elementów pierwszej pomocy.

Warunkiem do oddania krwi jest aby w dniu akcji mieć ukończone 18 lat i nie przekroczone 65 lat, zjeść lekki posiłek oraz zabrać ze sobą dowód tożsamości.

Zapraszamy zatem do połączenia wiosennego dotlenienia organizmu z satysfakcją pomocy osobom pokrzywdzonych w wypadkach oraz chorobach.

Daniel Gniewek
Naczelnik OSP Koszyce Małe

 

 

fot. OSP Koszyce Małenewsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry