Pojazdy hybrydowe - nowe zagrożenia

Blisko dziewięćdziesięciu strażaków zapoznało się z zasadami gaszenia nowoczesnych pojazdów.

W dniach 20-22 lutego bieżącego roku na terenie Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej PSP Nr 2 w Pile przedstawiciele Autoryzowanej Stacji Dealerskiej Toyota Tadeusz Ukleja z Ujścia przeprowadzili dla strażaków z powiatu pilskiego szkolenie w zakresie pojazdów o napędzie hybrydowym - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

Informacje o autach hybrydowych omawiane są przez strażaków już od kilku lat w trakcie doskonalenia zawodowego. Po raz pierwszy udało się zorganizować szkolenie teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem dwóch modeli samochodów hybrydowych.

Szkolenie umożliwiło praktyczne zapoznanie się z podstawowymi aspektami dotyczącymi pojazdów hybrydowych. Przedstawiciele stacji dealerskiej wyjaśnili jak rozpoznać na drodze auto hybrydowe, jakie systemy znajdują się w pojazdach hybrydowych oraz z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać strażacy podczas działań ratowniczo–gaśniczych.

W szkoleniu uczestniczyło osiemdziesięciu siedmiu strażaków z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej PSP Nr 1 i 2 w Pile oraz strażacy z jednostek OSP KSRG z Kaczor, Starej Łubianki, Szydłowa, Ujścia, Łobżenicy i Białośliwia.

 

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry