Fot. archiwum ZG ZOSP RP
Sympozjum w Amberg
Spotkania młodzieży z drużyn pożarniczych różnych krajów zbliżają do siebie młodych Europejczyków, pozwalają lepiej się poznać, a nawet zaprzyjaźnić.

W maju 2010 roku Związek OSP RP był gospodarzem X jubileuszowego Międzynarodowego Sympozjum Młodzieży CTIF, które odbyło się w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie i w Zamku w Niepołomicach.

W roku 2012 organizacji XI Sympozjum podjął się nasz zachodni sąsiad Niemiecki Młodzieżowy Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Na miejsce obrad młodzieży ze związków pożarniczych krajów skupionych w CTIF wybrano urokliwe miasteczko Amberg, położone w górnej Bawarii. Od 18 do 20 maja brało w nich udział stu uczestników z 15 krajów członkowskich, w tym: młodzież, opiekunowie i członkowie Międzynarodowej Komisji Młodzieży CTIF. Związek OSP RP reprezentowali: Aleksandra Kaczmarek z OSP Czermin (woj. wielkopolskie), Katarzyna Jezierska z OSP Porąbka (woj. śląskie), Maria Siwek z OSP Wola Batorska (woj. małopolskie) oraz opiekunowie: Wanda Osip, Tomasz Tomala i Mirosław Gaweł, a także Teresa Tiszbierek – członek Międzynarodowej Komisji Młodzieży CTIF oraz Weronika Szulc z OSP Orzech (woj. śląskie). Uczestnicy mieli okazję bliżej się poznać, zaprezentować swój kraj i swoją organizację, ale przede wszystkim wymienić doświadczenia i nawiązać przyjaźnie ponad granicami państw.

 

Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 7/2012.
Obrazy
Fot. archiwum ZG ZOSP RP

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry