fot. archiwum OSP Kleszczele
Wzięli sprawy w swoje ręce
OSP nad zalewem urządziła ogólnodostępny teren rekreacyjny.

Strażacy z Kleszczel zazwyczaj są aktywni podczas kampanii wyborczej i starają się mieć wpływ na dobór kandydatów na radnych oraz burmistrza. Podczas wyborów odbywających się pod koniec 2010 roku nie zaangażowali się w kampanię wyborczą. Na skutki nie czekali długo.

/.../

Przed kolejnymi wyborami, w 2014 roku strażacy postąpili zupełnie inaczej. Utworzyli Komitet Wyborczy „Strażak”, wystawili 15 kandydatów na radnych oraz kandydata na burmistrza – Aleksandra Sielickiego, który sprawdził się już na tym stanowisku we wcześniejszych kadencjach.

/.../

Na terenie miasta i gminy działa pięć straży pożarnych, są to OSP: Kleszczele, Dasze, Dobrowoda, Policzna i Saki. Jednostką wiodącą jest OSP Kleszczele. Wkrótce miną 22 lata, od kiedy w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego chroni nie tylko mieszkańców swojej miejscowości, ale także powiatu i województwa.

/.../

W miejscowości Repczyce znajduje się zalew, a OSP jako użytkownik działki nad zalewem urządziła tam ogólnodostępny teren rekreacyjny. W związku z tym przy OSP Kleszczele utworzono grupę WOPR, a straż ma na wyposażeniu łódź motorową przewożoną na przyczepce.

/.../

Największy ból głowy mają druhowie z powodu demografii. W ciągu ośmiu lat liczba dzieci w szkole spadła prawie o połowę. Do tego dochodzą wyjazdy za granicę lub do większych miast w poszukiwaniu pracy.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 2/2017.
Obrazy
fot. archiwum OSP Kleszczele

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry