2017-02-27 00:20:00

Zderzenie trzech pojazdów

W zdarzeniu brało udział pięć osób, poszkodowane zostały dwie z nich - informuje Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu.

Zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 11 za miejscowością Brodowo dotarło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Wielkopolskiej 16 lutego bieżącego roku o godzinie 9:45.

Po przyjeździe na miejsce strażacy stwierdzili, że doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych z których jeden znalazł się w rowie. Samochodami podróżowało pięć osób. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały dwie osoby.

Strażacy zabezpieczyli miejsce działań i przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osoby poszkodowanej uwięzionej w jednym z pojazdów.
Zespoły ratownictwa medycznego i lotniczego pogotowia ratunkowego przetransportowały poszkodowanych do szpitali w Poznaniu i Środzie Wielkopolskiej.
Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji pojazdy usunięto. Podczas działań służb droga krajowa nr 11 była całkowicie zablokowana.

W trwającej ponad trzy godziny akcji wspólnie działały Zespoły Ratownictwa Medycznego, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Policja oraz pięć zastępów straży pożarnej z: JRG Środa Wlkp., OSP Brodowo i OSP Krzykosynewsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry