Ogień na poddaszu

Do niebezpiecznego pożaru doszło w dawnej szkole. Na ratunek ruszyli m.in. strażacy ochotnicy - informuje Komenda Powiatowa PSP w Działdowie.

Pożar wybuchł z nieustalonych przyczyn 15 lutego przed godz. 12 na terenie miejscowości Sochy (gmina Iłowo–Osada, pow. działdowski). Ogień pojawił się na poddaszu budynku po byłej szkole.
W budynku znajdowały się mieszkania i świetlica wiejska. Mieszkańcy ewakuowali się samodzielnie przed przyjazdem straży pożarnej.

Jako pierwsi przyjechali na miejsce zdarzenia strażacy z OSP w Iłowie, którzy rozpoczęli działania gaśnicze. Następnie dojechali strażacy z Działdowa i Mławy, którzy zaczęli gaszenie pożaru od wewnątrz.

Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych w celu dogaszenia ognia. W trakcie działań gaśniczych mieszkańcy poinformowali, że jedna z lokatorek źle się poczuła. Strażacy udzielali jej pomocy do momentu przybycia zespołu ratownictwa medycznego.

Na miejsce akcji przybył przedstawiciel nadzoru budowlanego, który po przeprowadzeniu oględzin podjął decyzję o całkowitym zakazie przebywania mieszkańców w budynku. Lokatorami zajęli się pracownicy Urzędu Gminy w Iłowie.
W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie mieszkania znajdującego się na poddaszu oraz palna konstrukcja dachu na połowie budynku.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry