2017-01-26 00:07:44

Zabezpieczali konkurs skoków narciarskich

Strażacy zawodowi i ochotnicy dbali o bezpieczeństwo skoczków narciarskich i widzów podczas konkursu w Zakopanem.

W dniach od 20 do 22 stycznia bieżącego roku na terenie Zakopanego odbywał sie prawdziwy festiwal skoków narciarskich - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej PSP w Zakopanem.

Ostatnie sukcesy indywidualne Kamila Stocha oraz drużynowe Polski przyciągnęły pod Tatry tysiące kibiców z całego kraju, znacznie więcej niż było dostępnych biletów. W związku z tym, że swoją obecność deklarowały również ważne osobistości państwowe m.in Prezydent Polski Andrzej Duda, ministrowie oraz wojewoda, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem podjęła szczególne środki bezpieczństwa pod względem zabezpieczenia zarówno prewencyjnego jak i operacyjnego całej imprezy masowej jaką był Puchar Świata w skokach narciarskich 2017.

Zabezpieczenie operacyjne i prewencyjne na terenie skoczni realizowało w sumie dwudziestu sześciu strażaków PSP i OSP, w tym samochód SCDŁ z Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie i Sztab Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie. Impreza masowa pod względem przeciwpożarowym odbyła się spokojnie, na terenie skoczni nie odnotowano interwencji.

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry