2017-01-25 00:41:40

Ćwiczenia na stawie

Strażacy ochotnicy doskonalili ratowanie osób, pod którymi może zarwać się lód.

15 stycznia 2017r. nurkowie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego z JRG nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wraz z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzymowie, w ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa na lodzie - informuje Komenda Wojewódzka w Poznaniu. Ćwiczenia odbyły się w miejscu zaproponowanym przez Prezesa OSP Krzymów dh Juliana Tomickiego - na stawie w miejscowości Krzymów.

Założeniem do ćwiczeń było przypomnienie i utrwalenie wiedzy ratownikom z zakresu zasad bezpieczeństwa oraz zagrożeń, jakie mogą wystąpić w trakcie prowadzenia działań ratowniczych na zbiornikach wodnych w sezonie zimowym.

Strażacy przećwiczyli sposoby ratowania i podejmowania osób, pod którymi może zarwać się lód, przy wykorzystaniu różnych technik i sprzętu, m.in. deski lodowej. Ratownicy podczas ćwiczeń pracowali w specjalistycznych ubraniach do pracy w wodzie. Ćwiczenia prowadził nurek MSWiA mł. ogn. Andrzej Przybylski z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie. W zależności od warunków jakie przyniesie aura, ćwiczenia będą kontynuowane – w innych miejscach i z udziałem innych Ochotniczych Straży Pożarnych.

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry