2017-01-05 01:00:00

Wypadek busa

Z powodu dużej liczby poszkodowanych część z nich przewieziono do szpitala mikrobusem.

Jak informuje Komenda Główna PSP, 2 stycznia br. o godz. 7.22 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Poddębicach (woj. łódzkie) wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o wypadku – na skrzyżowaniu drogi DK72 z drogą powiatową doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Zgłaszający informował, że poszkodowane są cztery osoby, a jedna z nich mocno krwawi.

 

Prawdopodobnie do wypadku doszło wskutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez kierującego pojazdem Daewoo Lanos; doprowadziło to do zderzenia boczno-czołowego z busem Lublin.

 

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępy PSP zastały samochód Daewoo Lanos stojący na poboczu drogi, natomiast bus Lublin leżał na prawym boku i tarasował jeden pas ruchu drogi DK72. Osoby poszkodowane z drugiego auta znajdowały się poza pojazdem (łącznie dziesięć osób), a w drugim pozostawał nieprzytomny kierowca (brak czynności życiowych).

 

Działania straży polegały m.in. na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, w tym wykonaniu bezprzyrządowego udrożnienia dróg oddechowych, masażu zewnętrznego serca kierowcy Daewoo oraz zorganizowaniu na pobliskiej łące lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Osoby poszkodowane zostały przetransportowane przez ZRM do szpitali w Poddębicach, Zgierzu i Pabianicach. Ze względu na ich dużą liczbę zdecydowano się, aby sześć osób z najmniejszymi obrażeniami przetransportować do szpitala w Poddębicach przybyłym na miejsce mikrobusem z KP PSP w Poddębicach. Transport ten odbył się pod nadzorem ZRM. Kierujący samochodem Daewoo Lanos został przetransportowany przez LPR do szpitala im. Kopernika w Łodzi.

W działaniach udział brało dziewiętnastu strażaków (dziewięciu z PSP i dziesięciu z OSP KSRG).

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry