2016-12-18 14:00:00
fot. Robert Nowak
Pomagają bezdomnym
Strażacy zebrali wśród mieszkańców ubrania i przekazali je potrzebującym.

Od dziesięciu lat na zakończenie roku strażacy z OSP Piekiełko dostarczają ubrania dla bezdomnych w Tarnowie. Tak było i tym razem. Ubrania w dobrym stanie, nadające się do dalszego użytku zebrali wśród mieszkańców naszego regionu, którzy hojnie przekazali je dla potrzebujących. Strażakom udało się zebrać sporo rzeczy.

- W imieniu bezdomnych dziękuję Pani Agacie za przekazane książki, Panu Władysławowi za podarowanie czasopism katolickich i nade wszystko mieszkańcom naszego powiatu za ubrania. Nie da się słowami wyrazić radości  jaką co roku sprawiamy bezdomnym a ta radość to ogromna satysfakcja dla nas strażaków, że możemy pomóc - mówił Andrzej Czernek V-ce Prezes OSP Piekiełko.

Wraz z życzeniami świątecznymi i kalendarzem strażackim na przyszły rok strażacy wysłali również uzbierane zużyte znaczki dla księży misjonarzy Werbistów. I tu prośba do Czytelników, aby kopert ze znaczkami nie wyrzucać. Znaczek należy wyciąć co najmniej 1 cm od jego krawędzi i przekazać strażakom lub bezpośrednio wysłać Werbistom. Akcja zbierania znaczków trwa zawsze i cały rok.

 
Obrazy
przesu
fot. Robert Nowak
fot. Robert Nowak
fot. Robert Nowak
fot. Robert Nowak
fot. Robert Nowak
fot. Robert Nowak
przesu

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry