Pożar budynku mieszkalnego

Strażacy zawodowi i ochotnicy przez całą noc wspólnie walczyli z pożarem budynku mieszkalno-gospodarczego.

Jak podaje Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim został poinformowany o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Nowa Wieś Wielka 7 grudnia około godz. 21.30. Natychmiast zadysponowano trzy zastępy z lidzbarskiej Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej.

Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia zastali budynek mieszkalno gospodarczy, którego dach w całości objęty był ogniem. Mieszkańcy domu (w sumie pięć osób) opuścili obiekt o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych.

Działania w pierwszej fazie polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu, w tym jednego z podnośnika. Ratownicy wynieśli z budynku także butlę gazową. Po dojeździe kolejnych zastępów podano następne trzy prądy wody. Zaopatrzenie wodne prowadzone było z pobliskiego stawu.

Działania gaśnicze trwały całą noc. W akcji uczestniczyło łącznie osiem zastępów straży pożarnej. Lidzbarskich strażaków zawodowych wspierali ochotnicy z OSP Rogóż, a także dwa zastępy z OSP Kiwity oraz OSP Górowo Iławeckie. Ustalaniem przyczyny pojawienia się ognia zajął się biegły z zakresu pożarnictwa.

 

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry