Zderzenie autobusu z drezyną

Autobusem podróżowały dzieci z opiekunami. Po zderzeniu drezyna ciągnęła pojazd przez trzydzieści metrów po torowisku.

6 grudnia o godz. 13:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim otrzymał zgłoszenie o zderzeniu autobusu szkolnego przewożącego dzieci z drezyną, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Susiec - podała Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Lubelskim.

Po przybyciu na miejsce pierwszych strażackich zastępów ustalono, że drezyna wjechała w środek boku autobusu przepychając go o około trzydzieści metrów po torowisku. W pojeździe podróżowało łącznie dwanaścioro dzieci, kierowca oraz opiekunka. Wszystkie osoby podróżujące pojazdem wydostały się na zewnątrz o własnych siłach przed przybyciem straży.

Strażacy przystąpili do zabezpieczenia miejsce zdarzenia oraz oceny stanu zdrowia osób poszkodowanych. W pierwszej kolejności do szpitala w Tomaszowie Lubelskim przetransportowano sześcioro dzieci z widocznymi, niegroźnymi obrażeniami. Pozostałe osoby (sześcioro dzieci i dwie osoby dorosłe) przebywały pod opieką ratowników KSRG do czasu przybycia kolejnych Zespołów Ratownictwa Medycznego.
Działania medyczne ratowników Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (PSP i OSP) polegały na udzieleniu wsparcia psychicznego, zabezpieczeniu przed wychłodzeniem i umieszczeniu w ogrzewanych pojazdach SLKw PSP.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie pięć zastępów z JRG Tomaszów Lubelski oraz pięć zastępów OSP z okolicznych miejscowości. Działania trwały blisko dziewięć godzin. Ustaleniem przyczyny zdarzenia zajęła się policja.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry