Magazyn w płomieniach

Ratownicy z PSP, OSP, a także z jednostki wojskowej gasili pożar hali i maszyn w niej zgromadzonych.

Pożar wybuchł 1 grudnia o godz. 22.04 w Orzyszu (pow. piski) w budynku magazynowo-garażowym na terenie Zakładu Usług Komunalnych - informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.
Do zdarzenia zadysponowano czternaście zastępów – cztery z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Piszu, jeden z jednostki wojskowej z Orzysza oraz dziewięć zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych (z Orzysza, Góry, Chmielewa, Okartowa, Wiartla i Lisek), łącznie czterdziestu jeden strażaków.

Po dojeździe do miejsca zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce pożaru i natychmiast przystąpili do gaszenia. W wyniku silnego oddziaływania ognia środkowa część magazynu, a także kilka maszyn, całkowicie objęte były ogniem. Działania strażaków polegały na podaniu kilku prądów wody w natarciu na palący się obiekt oraz garażowane w nim urządzenia.

Dalsze działania polegały na ewakuacji maszyn, przelewaniu wodą pogorzeliska oraz przeszukaniu jego pozostałości. Na szczęście stwierdzono, że w wyniku pożaru nikt nie doznał obrażeń.

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry