2016-11-04 01:00:00

Płonęły budynki gospodarcze

Łącznie dziesięć prądów wody podawano podczas gaszenia pożaru stodoły - informuje Komenda Wojewódzka PSP w Łodzi.

Zgłoszenie o pożarze stodoły oraz budynku gospodarczego w miejscowości Śladków Rozlazły (pow. łęczycki) wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy 27 września o godz. 14.47. Strażackie zastępy, które jako pierwsze przybyły na miejsce zdarzenia, zastały obiekty objęte już pożarem.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu ośmiu prądów wody w natarciu oraz dwóch prądów wody w obronie na sąsiednie budynki, przeszukaniu terenu akcji w celu odnalezienia ewentualnych osób poszkodowanych, oświetleniu terenu akcji, oddymieniu i rozbiórce nadpalonych elementów konstrukcji dachowej, wywożeniu oraz dogaszaniu słomy i siana z budynków objętych pożarem.
W celu wykrycia ewentualnych źródeł ognia podczas prac rozbiórkowych użyto kamery termowizyjnej.

Spaleniu uległa stodoła, budynek gospodarczy, samochód dostawczy, przyczepa rolnicza, prasa do siana i słomy, siewnik oraz zgromadzone produkty rolne.

W akcji trwającej ponad dwanaście godzin udział brało: pięć zastępów z JRG w Łęczycy, dwa zastępy z JRG w Ozorkowie, pięć zastępów jednostek OSP wchodzących w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (dwa z OSP Góra Św. Małgorzaty, dwa z OSP Piątek i jeden z OSP Topola Królewska) oraz jeden zastęp OSP Wypychów (pow. zgierski). Na miejscu pracowało łącznie czterdziestu jeden strażaków.

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry