Ogień w fabryce zniczy

Łatwopalne materiały spowodowały szybki rozwój pożaru.

Pożar w w wytwórni świec i zniczy przy ul. Lutyńskiej we Wrocławiu wybuchł rankiem 20 października około godziny 5.30 - informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.
W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych strażackich zastępów, pożar był już silnie rozwinięty. Ogniem objęty był również stropodach o konstrukcji drewnianej kryty papą i blachą trapezową.
Ze względu na duże nagromadzenie materiałów palnych wewnątrz hali panowała bardzo wysoka temperatura, występowało też silne zadymienie.

W pierwszej fazie akcji ratowniczo-gaśniczej podano dwa prądy wody. Jeden do wnętrza palącej się hali, drugi w obronie zagrożonego wydzielonego budynku mieszkalnego.
Stopień rozwoju pożaru oraz niskie ciśnienie wody w hydrantach naziemnych znajdujących się w pobliżu budynku skłoniły kierującego działaniami ratowniczymi do zadysponowania dodatkowych sił i środków.

Z powodu dalszego rozprzestrzeniania się pożaru, KDR polecił wprowadzić cztery prądy gaśnicze piany ciężkiej w natarciu do wnętrza hali oraz jednego na dach obiektu z działka zamontowanego na drabinie mechanicznej. Po kilku godzinach pożar został zlokalizowany, a strażacy przystąpili do dogaszania pogorzeliska.

Działaniami ratowniczo–gaśniczymi kierowali kolejno: asp. sztab. Aleksander Metzger, mł. bryg. Piotr Wójcik, mł. bryg. Jarosław Pruchnik i bryg. Sylwester Dąbek. Łącznie w działaniach udział wzięło czternaście zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz cztery zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych spoza powiatu wrocławskiego.

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry