Płonęły chemikalia

Dwadzieścia dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło z pozorowanym ogniem w Pomorskiej Fabryce Mebli w Nowem - informuje portal Świecie24.

Ogień pojawił się 7 października około godziny 9.00 w magazynie chemikaliów. Podczas przerwy śniadaniowej pracownicy zauważyli duże zadymienie. Po wszczęciu alarmu próbowali ugasić pożar przy pomocy hydrantów wewnętrznych. Niestety, wysoka temperatura uniemożliwiła zamknięcie drzwi do magazynu, co stało się przyczyną rozprzestrzenienia ognia na halę produkcyjną. Na szczęście nie była to realna sytuacja, ale założenia największych w tym roku strażackich ćwiczeń w powiecie świeckim.

W manewrach w Nowem wzięli udział strażacy zawodowi i ochotnicy. Jeden z elementów scenariusza zakładał dostarczanie na miejsce pożaru aż ośmiu tysięcy litrów wody na minutę. W trakcie działań rozwinięto prawie cztery kilometry węży pożarniczych.

Celem ćwiczeń było m.in. przygotowanie osób do pełnienia funkcji dowódczych i kierowniczych oraz wypracowanie umiejętności najskuteczniejszego rozwiązania taktycznego.
W manewrach udział wzięło ponad stu ratowników - dwadzieścia dziewięć zastępów straży pożarnej.


Galeria zdjęć z ćwiczeń dostępna jest na portalu swiecie24.plnewsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry