fot. Paweł Polimirski, Maciej Jagiełło
Jubileusz Związku w Krakowie
Podczas uroczystości podziękowano druhom za udział w działaniach związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Jubileuszowy apel z okazji 95-lecia działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz 100. rocznicy utworzenia Związku Floriańskiego połączono z XV Pielgrzymką Strażaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

/.../

To wyjątkowe spotkanie  9 października rozpoczął uroczysty przemarsz strażaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

/.../

W sanktuarium, konsekrowanym przez papieża Jana Pawła II podczas ostatniej pielgrzymki do Polski 17 sierpnia 2002 roku, strażaków powitał metropolita krakowski JE ks. kardynał Stanisław Dziwisz.

/.../

Po mszy św. przed sanktuarium odbył się uroczysty apel z okazji 95-lecia Związku OSP RP oraz 100-lecia Związku Floriańskiego. Meldunek o gotowości do jego rozpoczęcia prezesowi Waldemarowi Pawlakowi złożył druh Tadeusz Trytek. Następnie odegrano hymn państwowy i podniesiono flagę na maszt. Gości obecnych na uroczystości powitała wiceprezes Teresa Tiszbierek.

/.../

Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza za wspieranie działań Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP odznaczono: Urząd Wojewódzki w Krakowie, Urząd Marszałkowski Woj. Małopolskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

/../

Następnie podziękowania za codzienną służbę i pomoc ludziom w potrzebie oraz udział w Światowych Dniach Młodzieży przekazał dh Łukasz Smółko.

/.../

Każdy strażak, który uczestniczył w zabezpieczaniu Światowych Dni Młodzieży, otrzyma certyfikat poświadczający jego udział w działaniach wspierających Związek OSP RP i archidiecezję krakowską.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 10/2016.
Obrazy
fot. Paweł Polimirski, Maciej Jagiełło

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry