70 lat OSP Moryń

Podczas uroczystości odczytano nazwiska strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę.

Ochotnicza Straż Pożarna w Moryniu (gm. Moryń, pow. gryfiński) powstała w 1946 roku. Kilkanaście miesięcy po jej utworzeniu na poniemieckim lotnisku polowym druhowie znaleźli uszkodzoną sikawkę ręczną, którą przewieziono do remizy. Jej naprawą zajął się kowal Teodor Lesiński.

/.../

W kolejnych latach jednostka rozwijała się i dysponowała coraz to nowszym sprzętem, takim jak: motopompa Polonia PO 2, samochód lublin GM 8 i star 25 GBM 2/8 z motopompą PO 3. W 1975 roku jednostka otrzymała nowego żuka GLM 8 z motopompą PO 3. Sześć lat później odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru.

/.../

Obchody 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Moryniu rozpoczęły się tradycyjnie mszą św., w której wraz ze strażakami uczestniczyła Zakładowa Orkiestra Dęta Zespołu Elektrowni Dolna Odra SA w Nowym Czarnowie, poczty sztandarowe oraz licznie przybyli mieszkańcy. Po wspólnej modlitwie kolumna uczestników uroczystości przemaszerowała na miejscowy cmentarz komunalny, gdzie złożono kwiaty pod strażackim obeliskiem oraz odczytano listę druhów ochotników, którzy odeszli na wieczną służbę.
Następnie na rynku miejskim odbył się okolicznościowy apel.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 10/2016.
newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry