Klub kronikarzy

W Wielkopolsce prężnie działa Wojewódzki Klub Kronikarza, który skupia dokumentalistów życia ochotniczych straży pożarnych.

Dwudziestu dziewięciu kronikarzy ochotniczych straży pożarnych z powiatów: nakielskiego, obornickiego, poznańskiego, sępoleńskiego, średzkiego, szamotulskiego i wągrowieckiego uczestniczyło w warsztatach kronikarskich, których organizatorem był Wojewódzki Klub Kronikarza OSP Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. To kolejne już spotkanie dokumentalistów życia straży i ich lokalnych środowisk z terenu województwa. Odbyło się w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu.

/.../

Wojewódzki Klub Kronikarza OSP Województwa Wielkopolskiego został powołany uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego w czerwcu 2015 roku.

/.../

Na podkreślenie zasługuje fakt utworzenia na portalu społecznościowym Facebook grupy Kronikarze NGO. Jest to miejsce dla reprezentantów OSP i innych organizacji społecznych, którzy dopiero chcieliby zacząć swoją przygodę z kronikarstwem.

/.../

Stałymi punktami podczas warsztatów prowadzonych przez nowo powstały Klub w różnych miejscach województwa jest teoria i praktyka kronikarstwa, rola kronik w działalności OSP, postawa i cechy osobowościowe kronikarza, korzyści i trudności związane z prowadzeniem kronik i pozyskiwaniem informacji, wsparcie dla kronikarzy oraz zadania praktyczne.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 10/2016.
newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry