Niektóre konkurencje wymagały od członków MDP skupienia i dużej precyzji; fot. Lech Pyzik
Spotkanie w Wieliczce
Uczestnicy VI Małopolskiego Zlotu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Wieliczce wykazywali się dokładnością, sprytem, orientacją w terenie i umiejętnością pracy w grupie.

W zlocie, który odbył się 3 września, wzięło udział ponad tysiąc osób ze stu młodzieżowych drużyn pożarniczych z Małopolski i trzech z województwa śląskiego.

/.../

Podczas spotkania członkowie młodzieżowych drużyn pożarniczych nie tylko wymieniali się doświadczeniami, ale też brali udział w licznych konkurencjach. Zadania do wykonania dla przyszłych strażaków organizatorzy przygotowali w różnych punktach miasta. Dotarcie do nich ułatwiały mapki, które otrzymali na początku zlotu. Odległości pomiędzy kolejnymi punktami były dość spore. Każda z ekip miała do pokonania trasę kilku kilometrów. Była to doskonała okazja do tego, aby odwiedzić najpiękniejsze zakątki Wieliczki. Przed startem młodzież otrzymała pamiątkowe koszulki z okolicznościowym nadrukiem.

/.../

Drugie zadanie wymagało sprawności i synchronizacji ruchów całej drużyny, która musiała pokonać wyznaczoną odległość na sześcioosobowych nartach. Choć zarówno dziewczęta, jak i chłopcy często upadali na trawę, to uśmiechy z ich twarzy nie znikały i na szczęście nikt nie odniósł kontuzji.

/.../

OSP Wieliczka to kolejne miejsce, które odwiedzili uczestnicy zlotu. Tam młodzieżówki odpowiadały na pytanie, kiedy powstała jednostka, oraz przepchały na czas piłeczkę golfową przez wąż W-75.

/.../

Drużyny po wykonaniu wszystkich zadań wędrowały w kierunku Kampusu Wielickiego, miejsca zakończenia zlotu, gdzie czekał na nie ciepły posiłek oraz zimne napoje.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 10/2016.
Obrazy
Niektóre konkurencje wymagały od członków MDP skupienia i dużej precyzji; fot. Lech Pyzik

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry