2016-10-11 00:41:10

Lubelskie: rajd terenowy

W manewrach udział wzięli strażacy i przedstawiciele innych służb, w tym Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Jak informuje Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie, 6 października na terenie gminy Tereszpol odbyły się ćwiczenia podmiotów Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z udziałem innych służb i instytucji z powiatu biłgorajskiego na podstawie opracowanego założenia, przewidującego tzw. rajd terenowy.

 

W trakcie ćwiczeń zastępy OSP realizowały zadania z poszczególnych dziedzin ratownictwa, m.in. w zakresie: gaszenia pożarów wewnętrznych w budynkach użyteczności publicznej, pracy ze sprzętem do ratownictwa wysokościowego, ratownictwa technicznego, obsługi pilarek spalinowych do drewna oraz agregatów prądotwórczych.

 

OSP z KSRG realizowały wyznaczone zadania operacyjno-techniczne na przygotowanych stanowiskach rozlokowanych na trasie Tereszpol Zaorenda – Szozdy – Tereszpol Kukiełki. W ćwiczeniach udział brały następujące siły i środki:

  • Komenda Powiatowa PSP w Biłgoraju
  • 7 jednostek OSP z KSRG z terenu powiatu biłgorajskiego
  • Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Biłgoraju
  • Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Tereszpolu Zaorenda

Po zakończonych ćwiczeniach podsumowania ćwiczeń dokonał Komendant Powiatowy PSP w Biłgoraju bryg. Wiesław Krent. Obserwatorem ćwiczeń był m.in. Wójt Gminy Tereszpol Jacek Pawluk oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Biłgoraju Krzysztof Łobejko.

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry