2016-10-02 00:39:16

OSP Chróścin w KSRG

Uroczystość włączenia jednostki do KSRG połączono z jubileuszowymi obchodami.

Uroczystość włączenia miejscowej jednostki OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego odbyła się 24 września w Chróścinie (gmina Bolesławiec) - informuje KP PSP w Wieruszowie. Strażacy obchodzili także jubileusz 110-lecia istnienia jednostki. Uroczystego wręczenia decyzji o włączeniu jednostki do KSRG dokonał Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi, st. bryg. mgr inż. Paweł Stępień wraz z Komendantem Powiatowym PSP w Wieruszowie, st. bryg. mgr inż. Waldemarem Kopackim.

Po uroczystej mszy w miejscowym kościele druhowie i zaproszeni goście przemaszerowali pod budynek jednostki, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości z okazji 110-lecia istnienia OSP Chróścin i włączenia jej do KSRG.

Po złożeniu meldunku Zastępcy Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi i przeglądzie pododdziałów, nastąpiło wciągnięcie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu. Następnie Prezes OSP Chróścin Sylwester Nawrot powitał zaproszonych gości i odczytał kronikę OSP.

Po wystąpieniu prezesa strażakom ochotnikom wręczono decyzję o włączeniu OSP Chróścin do KSRG. Po tej ceremonii głos zabrał Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi, który pogratulował druhom osiągniętego sukcesu.
Uroczystość zakończyła uroczysta defilada zgromadzonych pododdziałów.

 

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry