Legnica: pożar magazynu

11 września 2016 r. doszło do pożaru nieużytkowanego budynku magazynowego znajdującego się przy dworcu PKP w Legnicy - podaje Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG nr 1 w Legnicy oraz jednostki OSP z powiatu legnickiego. Po dotarciu sił pierwszego rzutu na miejsce zdarzenia, w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że pożar obejmuje część budynku magazynowego.

W wyniku pożaru, na powierzchni kilkudziesięciu metrów pokryty papą dach budynku został przepalony. Kierujący Działaniami Ratowniczymi podzielił teren akcji na dwa odcinki bojowe. Pierwszy odcinek bojowy utworzono od strony ul. Kartuskiej, gdzie podano trzy prądy wody w natarciu zewnętrznym z boku budynku i jeden prąd wody z dachu palącego się obiektu. Drugi odcinek bojowy znajdował się od strony parkingu przy ul. Kolejowej, gdzie po dojeździe dodatkowych sił i środków podano prądy wody w obronie pobliskiego budynku byłej dyspozytorni.

Podczas pierwszej fazy działań gaśniczych doszło do zawalenia się płonącego dachu na powierzchni około pięciuset metrów kwadratowych wraz z boczną ceglaną ścianą budynku. Podczas akcji gaśniczej ranny został jeden z ratowników. Poszkodowany strażak został ewakuowany z miejsca zdarzenia na noszach i przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pożar, po kilku godzinach intensywnych działań gaśniczych, został zlokalizowany.

W ramach prowadzonych działań niezbędne było dokonanie prac rozbiórkowych w celu usunięcia zagrażających elementów konstrukcji budynku. Aby przeszukać pogorzelisko usunięto z budynku zawalone części dachu i dogaszono pozostałe zarzewia ognia. Pożar został ugaszony całkowicie.

W działaniach uczestniczyło siedem zastępów PSP i osiem zastępów OSP – łącznie czterdziestu dziewięciu strażaków. Na miejsce zdarzenia przybyli komendant miejski PSP w Legnicy mł. bryg. Zdzisław Sokół, zastępca komendanta miejskiego PSP w Legnicy mł. bryg. Wojciech Huk oraz dowódca JRG nr 1 mł. bryg. Piotr Kozłowski. Akcja gaśnicza trwała sześć godzin.

 

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry