Ratowali dziki ze studni

8 września br. w godzinach rannych złotoryjscy strażacy podjęli dość nietypowe działania ratownicze - informuje Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu.

Jak wynikało ze zgłoszenia, w miejscowości Rokitnica (gm. Złotoryja, pow. złotoryjski) do niezabezpieczonej studni z wodą wpadły trzy dziki. W wyniku rozpoznania potwierdzono obecność zwierząt w trudno dostępnym miejscu. Dziki były agresywne.
W uzgodnieniu z Powiatowym Lekarzem Weterynarii zadysponowano na miejsce lekarza, który stwierdził, że nie ma możliwości podania zwierzętom środków uspokajających.

 

Strażacy wypompowali część wody ze studni, a potem zmontowali drewniany podest tak, by dziki mogły wyjść na powierzchnię.

Zwierzęta pozostawiono same, by się uspokoiły i samodzielnie wyszły, a potem oddaliły do pobliskiego lasu. Pomysł strażaków okazał się trafiony i po kilku godzinach, jak przewidywali ratownicy, zwierzęta opuściły studnię.

O niezabezpieczonej studni powiadomiono powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. W działaniach brały udział zastępy strażaków zawodowych z JRG w Złotoryi oraz OSP i Jednostki Poszukiwawczo-Ratowniczej w Złotoryi.

 

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry