Wypadek na autostradzie

Volkswagen Transporter zjechał na bariery ochronne odgradzające pasy ruchu i kilkukrotnie dachując przeleciał na przeciwległe pasy jezdni.

Jak podaje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, do zdarzenia doszło rankiem 9 września tuż przed godziną 6.30 na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Tuszyn (pow. łódzki wschodni). Samochód Volkswagen Transporter, którym podróżowało siedem osób, jadąc w kierunku Łodzi zjechał na bariery ochronne odgradzające pasy ruchu i kilkukrotnie dachując przeleciał na przeciwległe pasy jezdni. Przejazd w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego został zablokowany.

Na szczęście nie doszło do żadnej kolizji, a pojazdy poruszające się w przeciwną stronę zdążyły wyhamować. Jednostki straży pożarnej, które pierwsze dojechały na miejsce zdarzenia, udzieliły kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem najbardziej poszkodowanym.

Po chwili dojeżdżały pozostałe służby: Policja, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Działania na miejscu zdarzenia przebiegły bardzo sprawnie i już po kilkunastu minutach wszyscy uczestnicy wypadku zostali przetransportowani do pobliskich szpitali. Przywrócono częściowo ruch pojazdów, aby nie dochodziło do korków na autostradzie.

W działaniach udział wzięły zastępy z JRG Koluszki, Łodzi oraz OSP w Tuszynie i Modlicy (łącznie dwudziestu siedmiu ratowników).newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry